Для цього можна використовувати одразу три дієвих інструмента:

  • Інтернет (пошукайте в мережі інформацію, зображення та відео-огляди конструкцій, які відповідають вашим вимогам);
  • професійна консультація (поставити всі запитання, які вас цікавлять, можна безпосередньо в офісі віконної компанії або за допомогою онлайн-чату, розміщеного на її сайті);
  • поради знайомих (ваші друзі, які вже шукали віконні конструкції для свого дому, можуть надати безліч цінних порад).

У нашій статті ви дізнаєтеся загальну інформацію про те, на що варто звернути увагу при виборі вікон із натуральної деревини.

Дерев’яні вікна та їхні види

Існує всього два різновиди дерев’яних віконних конструкцій: класичні та євровікна. Перший варіант нагадує вікна, які встановлювалися в будинках ще кілька десятків років тому, однак має кращі показники міцності, експлуатаційні характеристики та більш якісну і зручну фурнітуру. Завдяки використанню ущільнювального контуру зникла необхідність у заклеюванні сучасних вікон на період зими.

Дерев’яні євровікна за своєю конструкцією багато в чому нагадують пластикові системи та передбачають установку склопакета. Стулки можуть фіксуватися в будь-якому положенні, але вони мають більшу вагу, ніж у випадку з пластиковими вікнами.

При виробництві віконних конструкцій важлива перевага деревини полягає в можливості створювати як дуже маленькі, так і дуже великі рами. Що стосується форми, то з дерева можна виготовити майже будь-який варіант конструкції.

Як вибрати матеріал дерев’яних вікон?

І хоча завдяки розвиненим технологіям виробництва матеріал не відіграє вирішальної ролі, важливо, щоб вікна були виготовлені саме з твердої породи деревини на зразок дуба чи модрини. Вироби з соснового масиву – це найбільш вигідний та економічний варіант дерев’яних вікон. Вони коштують дешевше за дубові конструкції, однак не суттєво відрізняються за своєю довговічністю. Різниця між сосновим і дубовим масивом здебільшого полягає в престижі та декоративних властивостях. Дуб може запропонувати більш широкий вибір кольорів і візерунків.

Найпростішим способом вибрати ту чи іншу породу деревини буде відвідування виставкового залу. Огляд матеріалу при денному світлі допоможе зрозуміти, який вигляд матимуть ваші вікна після встановлення. Розглядання зображень в Інтернеті не дасть повного уявлення про виріб.

Критерії вибору виробника

Пошук виробника є одним із ключових моментів при плануванні купівлі вікон. У цьому питанні рекомендації знайомих будуть особливо цінними. Практика показує, що хороші відгуки незацікавлених людей є найкращою рекламою якості роботи компанії.

Зверніть також увагу на терміни, за які виробник обіцяє доставити вам готові вікна. Зазвичай фірми, що відповідально підходять до виробництва конструкції та виконання монтажних робіт, сильно завантажені роботою. На виконання замовлення в такій компанії доведеться чекати щонайменше 3 тижні, особливо в сезон продажів. Якщо ж вам пропонують якісну продукцію, виготовлену за підозріло короткий термін, від такої покупки краще одразу відмовитися.

    Отже, перед тим як прийняти остаточне рішення щодо вибору віконної системи, радимо вам виконати кілька наступних рекомендацій:

  • вивчити пропозиції мінімум 3-4 компаній;
  • відвідати кілька виставкових залів і поспілкуватися з різними менеджерами;
  • порадитися зі своїми знайомими, які нещодавно встановлювали віконні конструкції;
  • відвідати виробництво кількох фірм (якщо вони надають таку можливість);
  • розпочати вибір виробника.

Врахування наших простих порад дозволить не помилитися з вибором і придбати якісні дерев’яні вікна, які будуть тішити вас не один десяток років.